Toplam Seri : 237
Bölüm : 8573
Altyazı : 8654
Özel/OVA : 112
Film : 44
Müzik : 1481
Arşiv Büyüklüğü :


Yardım Konu Başlıkları

Neden AnimeKalesi
MediaFire Sunucusundan Dosya İndirmek
İndirme Sitelerindeki Reklamları Kaldırmak
Açılmayan Anime Bölümleri İçin Çözüm
İndirilen Dosyaların Güvenliği
Link ve Banner Değişimi
Nasıl Bağış Yaparım?

Sıkça Sorulan Sorular

Neden sitenizin adı değişti?
- 'Anime4tress'in Türkçe ve akılda kalıcı olmayan, zor yazılan bir kelime olduğuna; Türkçesi olan 'AnimeKalesi'in daha fazla Türk anime severe ulaşacağına inanarak site ismini değiştirmeye karar verdik.

Neden vidyoyu açtığımda alt yazı çalışmıyor?
- Vidyo ile alt yazı dosyalarının isimlerini aynı yaparsanız sorun ortadan kalkacaktır. Yalnız dikkat edin alt yazının sonundaki ".srt", ".sub", ".ass" gibi uzantıları silmeyin, aksi taktirde alt yazı çalışmaz.

Dosyayı indiremiyorum, ne yapmam gerekir?
- İndirmede problem yaşıyorsanız her dosyanın indirme sayfasında bulunan "Hata Bildir" sekmesinden sorunu hemen bize bildirebilirsiniz. Editörlerimiz sorunu en kısa zamanda çözecektir.

Anime bölümlerini sitenizden online olarak izleyebilir miyim?
- Maalesef hayır. Site, arşiv ve koleksiyon amaçlı kurulduğundan dolayı böyle bir özellik henüz geliştirilmemiştir. Ama bazı altyapı çalışmalarına başlanmıştır.

Neden dosyaları başka sitelere yüklüyorsunuz?
- Veri depolama ve yayınlama hem sıkıntılı bir iştir hem de pahalıdır. Eğer iyi bir sunucunuz ve sisteminiz yoksa hem güvenlik hem de performans açısından çokça sorunlar da çıkarabilir. Biz ücretsiz hizmet verdiğimizden dolayı böyle bir sunucu çalıştırmaya bütçemiz yetmez, zaten internet üzerinde yığınla dosya depolama siteleri mevcut. Biz de en iyi seçenekleri değerlendirip, sizleri o sitelere yönlendiriyoruz.

Neden dosyaları birden fazla dosya barındırma sitesine yüklemiyorsunuz?
- Çünkü bu işlerin hepsini kişisel bilgisayarlarımızda yapıyoruz. Ayrıca VPS denen uzaktan erişimli hızlı sunuculara verecek paramız yok. Dosya paylaşım sitelerinin büyük çoğunluğu ya çok iyi bilgisayarlara sahiptir ya da uzaktan erişim sunuclar kiralamışlardır. Bu yüzden hem kendimizi hem de siz animeseverleri düşünüp bir çok seçenek içinden ücretsiz, hızlı ve sınırsız indirmeyi destekleyen Mega.nz sunucusunu seçtik.

Neden sitede üyelik sistemi yok?
- Site şu an için tüm kullanıcılara ücretsiz hizmet verdiğinden, uzun sohbetler ve tartışmalar sonrasında kurucular olarak üyelik sisteminin gereksiz olduğu kararına varılmıştır. İleride bu uygulama değişebilir.