Toplam Seri : 237
Bölüm : 8573
Altyazı : 8654
Özel/OVA : 112
Film : 44
Müzik : 1481
Arşiv Büyüklüğü :


Kullanım Şartları (License Agreement)

All episodes, subtitles, musics, articles and images used on this site are strictly copyrights of their owners. We will never claim credit for any stuff used here in our site unless stated otherwise. If we have offended anyone by posting any stuff on our site, please contact us via email and we will remove them.

If you own the copyrights to any content we publish or offer for download and you want them to be removed from our web site, please contact us with some proof of ownership of copyright and it will be removed immediately. Contact us

Site Hakkında

Türkiye'de gelişmemiş olan anime sektörü göz önüne alınınca anime severlere bir nebze olsun destek için, Türkiye sınırları içindeki kullanıcılarına yönelik olarak amatörce ve iyi niyetle hazırlanmış Türkçe içerikli bir 'anime veritabanı' web sitesi olarak yayına girmiştir (Anime4tress.com için 24 Haziran 2008 domain kaydı- 30 Haziran 2008 site açılışı, AnimeKalesi.com için 16 Haziran 2010 domain kaydı- 23 Ağustos 2010 site açılışı), hala bu şekilde devam etmektedir ve ileriki şartlar ne gösterir bilinmez ama şimdilik böyle kalacaktır. Başka bir deyişle ticari amaç güdülerek hazırlanmış bir web sitesi değildir. Böyle bir hobinin masraflı bir hobi olmasının önüne geçilmesi adına bazı sayfalara sponsor bağlantılar yerleştirilebilir. Özel istek üzerine reklam alınması da site sahibinin inisiyatifindedir. Tasarım ve teknik işlemler site sahibi (sahipleri) tarafından atanan bir webmaster aracılığı ile yapılmaktadır. Sitede şu an için üyelik sistemi yoktur. Tüm misafir ziyaretçiler siteden faydalanabiliyor olsalar da, olaki ileride üyelik sistemi devreye girdiğinde içeriğin bir kısmına erişimi veya yorum yapabilmek, puan verebilmek için üye olmaları gerekecektir. Site hakkında daha fazla bilgi edinmek için iletişim sayfasındaki e-posta adresimize danışabilirsiniz: İletişim Sayfası

İçerik Kullanım Şartları

Anime Bölümleri ve Filmleri:

Tüm anime serileri, bölümleri ve filmleri yapımcılarının tescilli ürünleridir. Fakat bu yapımcılar ile aramızda resmi bir bağlantı bulunmadığı gibi bize ulaşmaları durumunda istekleri doğrultusunda sakıncalı buldukları sayfalarımızın ve içeriklerimizin yeniden düzenlemeleri veya kaldırılmaları konusunda gerekli işlemler yapılacaktır. Ülkemizde anime satış sektörünün gelişmemiş olması nedeniyle açtığımız bu site içindeki herhangi bir içeriğin Türkiye sınırları içerisinde satış hakkı bulunduran bir firma varsa eğer, bize ulaşmaları dahilinde yine gerekli işlemler yapılacaktır.

Animelerin Orjinal Müzikleri (OST) :

Sitemizde bulunan müzikler anime serilerinin orjinal müzikleridir ve internet üzerinden legal veya illegal ücretsiz olarak dağıtıldığından dolayı site içinde bununla ilgili herhangi bir hukuk bulundurulamamaktadır. Eğer Türkiye sınırları içerisinde bu albümlerin lisansına sahip ve satışını yapan firmalar varsa bize ulaşmaları dahilinde kesinlikle gerekli işlemler yapılacaktır.

Türkçe Alt Yazılar :

Sitede bulunan tüm alt yazılar ya site yöneticileri/editörleri tarafından yapılmış ya da internet üzerinden bulunarak siteye eklenmiştir. Tüm alt yazıların içinde yapımcıların isimleri yazmaktadır. Fakat tarafımızdan yapılmayan alt yazılar FanSub çevirmenleri tarafından ücretsiz olarak dağıtıldığından dolayı siteye eklenmiştir ki, büyük emeklerin harcandığını bildiğimizden dolayı alt yazıyı hazırlayan kişi hazırladığı alt yazı üzerinde hukuksal olmasa da bizim görüşlerimizde tam bir hak sahibidir ve bize ulaşmaları dahilinde kesinlikle gerekli işlemler yapılacaktır.

Haberler/Anime Tanıtımları :

Bu bölümlerde paylaşıma sunduğumuz tüm yazılar:

 • Editörler tarafından bizzat ya da dolaylı yoldan, yayınlanması için siteye eklenmiştir.

 • Telif hakkı olmayan ya da amatör çalışmalardan oluşmuş yazılardır, izin alınarak ve gerekli kaynak adresi verilerek siteye eklenmiştir, fakat herkesin kullanımına serbest olan yazılar değildir.

 • Yukarıdaki iki maddeden birine ya da ikisine birden uyan nitelikteki yazılardan ibarettir.

Eğer paylaşıma sunduğumuz yazılardan bir veya daha fazlasının telif haklarına sahipseniz, geçerli bir neden göstermeksizin yasal haklarının size ait olduğuna dair bir kanıtla bize ulaşın, gerekli işlemler anında yapılacaktır.

Görseller (Resimler):

Sitede bulunan tüm görseller site yöneticileri/editörleri tarafından internet üzerinden Google Görseller kullanarak veya videoların belli karelerinin screenshotları alınarak siteye direk ya da düzenlenerek eklenmiştir. Fakat bazı görseller FanArt adı altında ücretsiz olarak dağıtıldığından dolayı siteye eklenmiştir ki, büyük emeklerin harcandığını bildiğimizden dolayı görseli hazırlayan kişi hazırladığı görsel üzerinde hukuksal olmasa da bizim görüşlerimizde tam bir hak sahibidir ve bize ulaşmaları dahilinde kesinlikle gerekli işlemler yapılacaktır.

Diğer Bölümler ve Paylaşımlar :

Yapım aşamasında olan bölümler hakkındaki bilgiler, ilgili bölümlerin yayına girmesinden sonra eklenecektir. Site sahibinin ve editörlerin paylaşıma sunduğu tüm dosyalar virüs taramasından geçirildikten sonra sunucuya yüklenmiş olsa da indirdiğiniz tüm dosyaları virüs taramasından geçirmeniz bilgisayarınızın sağlığı açısından önemlidir. Sitemizden edindiğiniz herhangi bir dosyadan dolayı sisteminizde oluşabilecek muhtemel zararlardan site ya da site sahibi, yetkilileri sorumlu tutulamaz. Mutlaka bir anti-virüs yazılımı kullanınız.

Yorum İlkeleri (Yorum yaparken dikkat edilmesi gereken kurallar):

 1. Yazdığınız yorumlar siz yorumu yazdıktan sonra uzun süre diğer kullanıcılar tarafından görüntülenmekte ve konu ile ilgili çeşitli sorular veya sorunlar dile getirilebilmektedir. Lütfen yazdığınız yorumları takip ediniz.
 2. Yardım amaçlı bir yorum yazmadan önce mutlaka site içinde özellikle yardım sayfasında konu ile ilgili içeriğin olup olmadığını kontrol ediniz. Aynı yorumları birden fazla sayfaya yapmayınız.
 3. "Bakar mısınız, yardım, zip şifresi ne, lütfen yardım, çalışmıyor, açılmıyor" gibi yorumlar yazmayın. Lütfen yardım amaçlı yorum yazarken açıklayıcı olun.
 4. Sırf büyük harf ile yorum yazmak yasaktır.
 5. Küfür içeren yorumlar kesinlikle yasaktır.
 6. Yorumlarda siyasi parti propagandası, din, ırk ve spor tartışmaları yapılamaz.
 7. Düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösteriniz. Gereksiz yere yabancı kelimeler kullanmak ya da yabancı cümleler kurmayın.
 8. Konu ile alakasız yorumlar yazarak tartışma ortamı çıkarmak yasaktır.
 9. "+100 +10000" türü anlamsız kirlilik yaratan yorumlar yasaktır.
 10. Kazanç elde etmek üzere site reklamı yapmak, sitelere üye çekme amaçlı yorum yazmak yasaktır. Bu yasağa aykırı şekilde davranan kişiler sistem üzerinden süresiz olarak engellenir.
 11. Yorumlarınızda sitenin yapısını etkileyecek kadar büyük boyutlu resimler, reklam, cinsellik, siyasi veya dini içerikli yazılar, hakaret, şiddet kin ve nefret içeren ifadeler, telefon numaraları, mail ve anlık mesajlaşma programlarının adreslerini eklemek yasaktır.
 12. Site yetkilisi ve/veya yöneticilerin sebep belirtmeden yapılan yorumları silmeye, kaldırmaya yetkileri vardır. Bu konuda hiçbir hak talep edilemez. Bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız bizimle e-posta adresimiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazı değişkenliğini koruyabilir. Hiç bir uyarıda bulunmadan tüm yazıda değişiklik yapılabilir.

Son Güncelleme: 30 Ağustos 2018 (2 Kasım 2015) (1 Eylül 2010)