Toplam Seri : 237
Bölüm : 8573
Altyazı : 8654
Özel/OVA : 112
Film : 44
Müzik : 1481
Arşiv Büyüklüğü :Mediafire'a Telekomünikasyondan Engel! 
Yazar: green | 08.07.2015 | Ana Sayfa | Haber Arşivi

Sevgili Animeseverler!

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, kısaca TİB, bizim de önceden sık kullandığımız, indirme konusunda problemsiz ender dosya barındırma sitelerden biri olan MediaFire.com'a engel koymuştur. Evet sebebi de belli değil ve hiç bir yerde bulamadık.

Sitemiz zaten iki farklı dosya barındırma sitesi kullanıyor. Mediafire ve Mega.co.nz. Artık Mediafire'ı kullanmıyoruz ama bir çok serinin bölümleri önceden oraya yüklenmişti.

Bu engeli aşmanın sadece 2 yolu var. Biri çeşitli vekil (proxy) uygulamaları kullanmak, diğeri de ağınızın DNS sunucu adreslerini değiştirmek.

Çözüm 1: Vekil (Proxy) Uygulaması/Eklentisi Kullanmak

ZenMateZenmate adlı eklenti Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Safari tarayıcılarına kurulabiliyor. Android uygulaması da mevcut. Ayrıca tamamen ücretsiz.

Buraya tıklayarak sitesine girin ve uygun platform için yüklemeyi yapın. Herhangi bir eposta adresi ve şifre uydurun, sonra otomatik kullanmaya başlayabilirisiniz.

Çözüm 2: DNS Sunucu Adreslerini Değiştirmek

Windows kullanıcıları için; Başlat menüsüne girin ve arama kısmına Ağ Bağlantılarını Görüntüle yazıp giriş yapın. Kablosuz modem üzerinden internete erişiyorsanız Wi-Fi, kablolu modem üzerinden erişiyorsanız Ethernet simgesine sağ tıklayıp Özellikler'ine girin.

Burada en aşağı inin ve Internet Protokol sürüm 4 (TCP/IPv4) seçeneğine çift tıklayın. Açılan pencerenin alt tarafında "DNS sunucu adresini otomatik olarak al" seçeneği seçili olabilir. Bunu "Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan" seçeneği ile değiştirerek kutuların etkin hale gelmesini sağlayın.

Artık buradaki kutulara güvenli Google DNS sunucu adreslerini yazabilirsiniz. Kutuların ilkine 8.8.8.8 ikincisine ise 8.8.4.4 yazın. Tamam'a tıklayın. Tekrar Tamam'a tıklayın.

İşte bu kadar! Artık Mediafire dahil tüm engelli sitelere erişim imkanınız var. Yalnız bunu yaptıktan sonra tarayıcılarınızı kapatıp tekrar açın. Sonra sorunsuz bir şekilde internette dolaşabilirisiniz.