Toplam Seri : 234
Bölüm : 8477
Altyazı : 8555
Özel/OVA : 110
Film : 44
Müzik : 1481
Arşiv Büyüklüğü :


Yardım Konu Başlıkları
    Neden AnimeKalesi?

Merhaba sevgili animeseverler ve site kullanıcıları;
Benim ve ekibimin dahil, siteyi kullanan herkesin aklında olan bir soruyu dile getirmek istiyorum: "Neden AnimeKalesi.com'u kullanayım?" Değil mi yani internet aleminde bir yığın anime sitesi varken neden AnimeKalesi?

Aslına bakarsanız bizim bu yola çıkışımız tamamiyle zevk amaçlıydı. Okul zamanında başlayan bir heves ve anime grubu kurulması, arkadaşlarımızla anime serileri, senkronlu altyazıları, müzikleri paylaşmak vs.. Yani tam anlamıyla saf bir düşünceyle amatör bir çalışma diyebilirim.

Yaptığımız amatör çalışmalar düzenli ve doğru olunca site arşiv niteliği kazandı. Aradığın herşeyi rahatça bulabileceğin çok karmaşık olmayan bir anime veritabanı sitesi..

Kendi izlediğimiz anime serilerinin alt yazılarında senkron veya daha başka problemi varsa düzelttiğimiz için, yine siteye koyarken mecbur herşey birbiriyle tam uyumlu çalışıyor. Ee bu da zaten "Sana yapılmasını istemediğin şeyleri başkasına yapma." felsefesine doğrudan veya dolaylı yoldan bağlı olduğu için problemli paylaşımları siteye kesinlikle eklemediğimizi gösteriyor. İşte tam da bu noktada "Neden AnimeKalesi?" sorusunun birinci cevabını vermiş oluyorum aslında..

Gelelim başka bir soruna.. Şimdi girdiniz bir anime indirme sitesine, başladınız bölümleri indirmeye.. Sıra Türkçe alt yazı aramaya geldi. Ara babam ara! Heh buldum galiba dediniz ama ne fayda uyumsuz çıktı! "Ee kardeşim bir yığın alt yazı sitesi var, ben oralardan herşeyin altyazısını buluyorum" mu dediniz acaba? Doğrudur bulursunuz ama deneye deneye bulursunuz. Hiç uğraşmayın, biz arayıp bulup düzeltip koyuyoruz zaten siteye. Daha sonra bir o siteye gir bir bu siteye gir insan artık iyice bunalır duruma gelir. Bana ve arkadaşlarıma böyle oluyor ondan biliyorum :)

İlk başladığımızda ki gibi "arkadaşlarımız uğraşmasın biz arayalım koyalım siteye" düşüncesiyle Türkiye'deki tüm kullanıcılara düzenli, istikrarlı ve Türkçe bir anime veritabanı kaynağı oluşturmaya devam ediyoruz. Bu da "Neden AnimeKalesi?" sorusunun birincisine benzer nitelikte ikinci cevabı olmuş oldu bir bakıma :)

Eğer anime takip ederken ve izlerken rahat etmek istiyorsanız, AnimeKalesi.com size ücretsiz hizmet vermeye devam edecektir.

 

Ek olarak: Eğer tavsiye ve eleştirileriniz varsa lütfen ama lütfen bizimle irtibata geçin. Gerçekten düşünceleriniz bizler için çok önemli .. Ayrıca istek veya hata bildirimi de yapabilirsiniz.

Şimdiden iyi seyirler!

green (Güncellendi: 16.08.2010)