Toplam Seri : 237
Bölüm : 8573
Altyazı : 8654
Özel/OVA : 112
Film : 44
Müzik : 1481
Arşiv Büyüklüğü :Madhouse-Marvel İşbirliği ile Yeni Anime Projeleri 
Yazar: db_goku | 27.08.2008 | Ana Sayfa | Çöp Kutusu
The New York Times gazetesinde yayınlanan bir habere göre Amerikan çizgi roman yayınevi Marvel Entertainment, dünyaca ünlü Japon animasyon stüdyosu Madhouse ile Marvel’ın süper kahramanlarının işleneceği 4 anime serisi yaratılması konusunda anlaşmış.

Marvel International’ın başkanı Simon Philips, işlenecek karakterlerin “toplum düzeninin bir parçası” olabilmeleri için yeniden tasarlanacaklarını ve bunun “tamamen paralel bir Marvel evreni” olacağını açıkladı.

Madhouse başkanı ve CEO’su Jungo Maruta, günümüzdeki modern Marvel ekibinin açık görüşlü olduğunu belirterek “’Anime istiyoruz’ deseler de istedikleri tam olarak bu değil. Japon animasyonu ile batı animasyonunun karışımı bir eser istiyorlar,” diye ekledi.

Marvel, basın açıklamasında bu yapımlardan ilkinin 2010 bahar sezonunda Japonya’nın Animax kanalında başlayacağını bildirdi. Her serinin 12’şer bölümlük ve 30'ar dakikalık yapımlar olacağı ve ilk serinin Iron Man ile Wolverine karakterlerini içereceği belirtildi. Diğer yapımların isimleri ya da yayın tarihleri hakkında bir açıklama yapılmadı.

Philips gazeteye ayrıca bu yapımların çizgi roman formatlarında piyasaya sürüleceklerini, animelerin internet üzerinden cep telefonlarına da indirilebilecek şekilde yayınlanacağını açıkladı.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak: anime.gen.tr