Toplam Seri : 237
Bölüm : 8573
Altyazı : 8654
Özel/OVA : 112
Film : 44
Müzik : 1481
Arşiv Büyüklüğü :Fullmetal Alchemist 2. Seri Duyuruldu 
Yazar: green | 25.08.2008 | Ana Sayfa | Çöp Kutusu
Geçtiğimiz ayın sonunda BONES şirketinden internete sızan, şirketin çalışanları ve görevleri gibi özel bilgilerin yer aldığı bir çizelgede iki büyük şey anime severlerin dikkatini çekmişti: Fullmetal Alchemist'in yönetmenlerinden biri olan Yasuhiro Irie'nin adının yanında "FMA 2 Yönetmen" ve Darker than Black'in yönetmenlerinden Tensai Okamura'nın adının yanında "Darker 2 için hazırlanmakta" şeklinde notlar yer almaktaydı.

Kısa süre sonra resmi bir açıklamayla böyle bir çizelgenin kendileri tarafından hazırlanmadığını ve bunun kuruma bir hakaret olduğunu, sorumluluarın da aranacağını açıklayan BONES'un başkanı Masahiko Minami; kendisine bu iki notla ilgili yöneltilen sorulara ise "devam etme itimalleri üzerinde düşünüldüğü ancak henüz kararlaştırılmadığı" şeklinde yanıt vermişti. Muhtemel bir ikinci sezonun detayları için ise yılsonunu beklememiz gerektiği söylenmiş ve konu kapanmıştı.

Darker than Black'in akıbeti hala bilinmiyor ama neyse ki Fullmetal Alchemist için o kadar uzun beklememize gerek kalmadı ve yeni bir anime serisinin duyurusu Hiromu Arakawa'nın ünlü mangasının 20. cildinde yapıldı. Manganın yeni sayısı Japonya'da bu cuma raflardaki yerini alacak.

Şimdilik fazla bilgi açıklanmamış olsa da önümüzdeki aylarda yeni detaylar duyuruldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak: Anime.gen.tr